مهارت خودآگاهی و همدلی

مهارت خودآگاهی: این مهارت کمک می‌کند فرد بتواند نقاط قوت و ضعف، ترس ها و نیازهای خود را بشناسد و بتواند آن ها را مدیریت کند و بیاموزد که چه شرایط یا موقعیت هایی برای وی فشار آور هستند. تقویت مهارت‌های ارتباطی در شکل‌‌گیری بسیاری از موقعیتهای حساس زندگی مانند داشتن یک ازدواج موفق، دوستی‌های پایدار، فرصت‌های شغلی بیشتر و پیشرفت در زمینه‌های مختلف نقش دارد. کسب این مهارت‌ها در برقراری ارتباط با دیگران اعتماد به نفس شما را بالا برده و دید مثبت‌تری نسبت به خودتان ایجاد می‌کند.

مهارت همدلی : همدلی یعنی یاد گرفتن نحوه درک احساسات دیگران. در این مهارت فرد می آموزد که چگونه احساسات افراد دیگر را تحت شرایط مختلف درک کند، تفاوت‌های فردی را بپذیرد و روابط بین فردی خود را با افراد مختلف بهبود ببخشد. همدلی یعنی خود را جای دیگران گذاشتن، این‌که دیگری چگونه فکر یا ادراک می‌کند، چه احساسی دارد و محیط خود را چگونه می‌بیند. این مهارت به ما کمک می‌کند دنیا را از دریچه چشم دیگری، بدون هرگونه ارزیابی و قضاوت درباره احساسات، افکار و رفتار‌های طرف مقابل ببینیم. ریشه بسیاری از سوء تفاهم‌ها در زندگی فقدان مهارت همدلی است.

چه اندازه در مهارت خودآگاهی و همدلی ماهر هستید؟

در آزمون زیر شرکت کنید تا نقاط ضعف و قوت خود را متوجه شوید!

راهنما:
این آزمون شامل ۱۰ سوال تستی چهار گزینه‌ای استاندارد است.
جواب های شما بلافاصله پس از دریافت توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد.
پاسخ تحلیلی پس از آنالیز توسط متخصصین، طی ۲۴ ساعت آینده در قالب فایل PDF یک گزارش مفصل حاوی نقاط قوت و ضعف و راهکارهای موردنیاز شما ارائه میگردد.
به منظور راستی آزمایی دقیق‌تر با صداقت و با درنظر گرفتن شرایط حال حاضر خود به سوالات پاسخ دهید. 

در صورتی که درمورد آزمون مهارت‌ خودآگاهی و همدلی نیاز به راهنمایی یا توضیح بیشتری دارید، در ساعات اداری با پشتیبان تماس بگیرید: ۰۹۰۲۳۳۴۷۰۰۰

مطالب و موضوعات جدید را در صفحه شبکه‌های اجتماعی دکترحقی پیگیری کنید!

error: شما مجاز به انجام این کار نیستید! باتشکر